Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.-7. 12. 2008 Mistrovství České republiky (MČR) v karate mládeže, dorostu a  juniorů - Simona a Petr pojedou na ME do Paříže

Karatisté z Krupky zakončili úspěšnou sezonu excelentním výkonem na Mistrovství České republiky (MČR) v karate mládeže, dorostu a juniorů.

MČR se konalo v Hodoníně ve dnech 6.-7. 12. 2008. V sobotu bojoval dorost a junioři, v neděli mládež.

Vloni za náš oddíl ještě jako žáci, letos poprvé za dorostence se svými téměř bezchybnými výkony v průběhu celého roku se nominovali a nastoupili Petr Klein (MČR 2007 - 3. místo) a Simona Kaliničenková (MČR 2007 - 2. místo). Oba bez větších problémů poráželi své soupeře a postoupili do finále. Za to zde připravili trenérům doslova peklo.

Nejprve Petr prohrával 0:2, postupně srovnal a prodlužovalo se. V prodloužení svého soupeře čistě zasáhl a stal se Mistrem ČR v kumite dorostenců - 52 kg.

Simča s přehledem celý zápas vedla, a to 2 sek. před koncem 5:2. Trenéři už jásali, když to soupeřka po odpískání riskla a bodovala kopem na hlavu za 3 body a srovnala. I zde se prodlužovalo. Celé minutové prodloužení bylo nekonečné. Obě závodnice se bály riskovat a umožnit tak soupeři bodovat. Po minutě se rozhodovalo na praporky a díky zřetelně větší aktivitě Simony, získala Krupka ten den již druhý titul Mistra ČR v kategorii dorostenek +54 kg

V neděli v mladších žácích obhajoval svůj titul Ota Andörfer, který přes počáteční nervozitu (očekávalo se od něj dost) nakonec s přehledem každý zápas vyhrál, obhájil tak titul a stal se podruhé Mistrem ČR v kategorii mladší žáci +41 kg. Vašek Kratochvíl, který začal závodit teprve letos, potvrdil svou skvělou formu a bez zaváhání vyhrál kategorii mladších žáků - 30 kg a Krupka získala svůj čtvrtý titul na MČR.

Poslední kategorie, ve které jsme měli zastoupení, sice nevyšla na zlatou, ale i zde jsme byli na „bedně“. Třetí místo obsadil Vláďa Fořt v kategorii starších žáků +60 kg. MČR dopadlo na výbornou. Z pěti soutěžních kategorií, ve kterých jsme měli zastoupení, jsme přivezli 4 zlaté a jednu bronzovou. Na počet dětí a počet zlatých medailí byl málokdo úspěšnější.

Krupský oddíl karate se od nynějška může právem nazývat oddílem mistrů a potvrdil, že patří mezi absolutní republikovou špičku. Petr Klein a Simona Kaliničenková si zajistili účast na Mistrovství Evropy v Paříži v lednu 2009 spolu s reprezentací ČR.

Děkujeme za pomoc s uskutečněním cesty na MČR, zabezpečením ubytování Hasičskému záchrannému sboru Jihomoravského kraje, finanční pomoci HASTEP, s.r.o. a také vydatné pomoci rodičů našich závodníků, kteří neváhali cestovat přes celou republiku a povzbudit své ratolesti. Také musíme zmínit účast na MČR Romana Pařeze a Petra Kalvody, dvou našich velmi dobrých závodníků, kterým se bohužel nepovedlo se umístit, ale není všem dnům a mistrovstvím konec.

Jiří Kulík, trenér

 

4. - 18. 10. 2008 Mezinárodní závody

 

Po letních prázdninách a zářijové přípravě začal měsíc říjen pro naše závodníky hned mezinárodními závody v Plzni.

9th International Karate Cup Open, Central Evropan League.

Tento turnaj probíhal 4. - 5. října 2008. První den závodil dorost a senioři. Za dorost z našeho oddílu nastoupili v kumite Simona Kaliničenková a Petr Klein. Oba předvedli ve velmi silné mezinárodní konkurenci dobré boje a přivezli si bronzovou medaili. Druhý den probíhaly boje žáků a juniorů. V kategorii kumite žáků (mladších a starších) jsme byli zastoupeni třemi závodníky, kteří také podali velmi dobré výkony a obsadili tyto příčky: kumite ml. žáci -30kg - Václav Kratochvíl 3. místo, kumite ml. Žáci +41kg - Ota Andörfer 1. místo, kumite st. Žáci +60kg - Roman Pařez 2. místo.

Posledním mezinárodním závodem, kterého jsme se zúčastnili ve stejném složení závodníků, byl 40. Grand Prix Northbohemia, který se konal 18. října 2008 v Ústí nad Labem. Zde startovalo 400 závodníků. Naši radost odstartoval Václav Kratochvíl, který si suverénně „došel“ ve své kategorii pro zlatou medaili. Druhý nastoupil Ota Andörfer a obsadil 3. místo. Třetím oceněným byl Roman Pařez, který dosáhl zlaté příčky. Posledními závodníky z našeho oddílu byli dorostenci Petr Klein a Simona Kaliničenková, kteří si odvezli 3. místa.

Všem závodníkům děkují trenéři oddílu, Martin Kulík, Jiří Kulík a Ing.Václav Nejedlý. 

 

25. - 30. 6. 2008 Turnaj ve Švédsku 

Náš oddíl se tohoto turnaje zúčastnil již podruhé a stejně jako minulý rok jsme se nevrátili s prázdnou. Hned jsme si přivezli 3 cenné kovy.

Simona Kalininčenková přivezla v kumite 2. místo, další  členové naší tříčlenné výpravy, Ota Andörfer a Roman Pařez, nezůstali pozadu a v kumite přivezli také 2. místo.

Všem našim účastníkům  děkujeme. 

4. 6. 2008 Vystoupení v Krupce

V uvedený den jsme měli vystoupení v Krupce -Bohosudově na náměstí. Bližší informace se dočtete zde: http://teplicky.denik.cz/multimedia/galerie/469007.html

 

10. 5. 2008 Otevřené Mistrovství Moravy a Slezska 

Z tohoto turnaje, který se uskutečnil v moravském městě Jeseník, si krupští karatisté přivezli tři zlaté a dvě stříbrné.

Až do 300 km vzdáleného Jeseníku se v sobotu brzy ráno vypravili karatisté z Krupky. Konalo se zde Otevřené Mistrovství Moravy a Slezska v karate. Soutěže se zúčastnilo 53 karate klubů ze tří zemí (ČR,PL,SK).

Náš oddíl reprezentovala známá jména: Petr Klein, Simona Kaliničenková, Ota Andörfer, Roman Pařez a Václav Kratochvíl.

Vůbec poprvé se v kategorii dorostenců představil Petr Klein, a to ve váhové kategorii – 52kg. Všichni jsme byli napnutí, jak se Petrovi premiéra vyvede. S jeho výškou a váhou 43kg byl mezi soupeři jedním z nejmenších a nejlehčích. Trenéři se mu snažili vštípit do hlavy, že toho musí využít jako výhodu, kdy muže být rychlejší a lépe uhýbat.

Pod vedením hlavního trenéra Martina Kulíka se mu první kolo vyvedlo na výbornou a k úžasu přihlížejících svého soupeře přesně podle pokynů porazil. Postupně se probojoval až do finále. Bylo znát, že soupeři jsou větší a těžší, přesto dokázal přesnými údery jednoho svého soupeře srazit do kolen. Petra stálo o mnoho více sil, probojovat se až do finále, na které mu bohužel už síly nestačili. I tak ale zápas skončil nerozhodně a až v prodloužení Petr o jeden bod prohrál. Je to obrovský úspěch nejen pro trenéra Martina Kulíka, ostatní trenéry a Petra, ale i pro celý krupský oddíl karate.

V další kategorii dorostenců (– dorostenky +54kg), na úplný závěr soutěže, nastoupila Simona Kaliničenková. Jak jsme již psali v minulých článcích, s přestupem ze starších žákyň neměla žádný problém a svou novou kategorii může právem považovat za „svou“. Opět bez zaváhání všechny soupeřky porazila a vyhrála.

Úřadující Mistr ČR v kategorii mladších žáků +41 kg Ota Andörfer přesvědčuje nejen trenéry, ale i ostatní závodníky, že mu tento titul právem patří. Není žádným vychloubáním fakt, že ani jednou nezaváhal a z Moravy si přivezl další titul Mistra - Moravy a Slezska.

Roman Pařez v kategorii starších žáků +60 kg po svých několika posledních vítězstvích si již mezi soupeři vybudoval uznání a respekt a přesto, že se vzájemně zdejší soupeři neznali, poznali, komu patří první místo v této kategorii.

Nejmladším závodníkem našeho oddílu byl ještě 9tiletý Václav Kratochvíl, který začal závodit poměrně nedávno. Přesto začal ve své kategorii obsazovat rovnou přední místa. Dostal se až do finále. Ve finálovém boji, kdy prohrával 1:4, ho začali trenéři natolik hecovat hučet do něj, že zápas vyrovnal. Bohužel si rady trenérů nevzal k srdci úplně a přes jejich upozorňování, svého soupeře již poněkolikáté v zápase kontaktoval (což v této kategorii není povoleno) a proto prohrál a obsadil druhé místo. 

Přehled výsledků: 

Simona Kaliničenková – Mistr Moravy a Slezska v kategorii dorostenky +54kg 

Ota Andorfer – Mistr Moravy a Slezska v kategorii mladších žáků +41 kg 

Roman Pařez – Mistr Moravy a Slezska v kategorii starších žáků +60 kg 

Petr Klein – Vicemistr Moravy a Slezska v kategorii dorostenci -52kg 

Václav Kratochvíl– Vicemistr Moravy a Slezska v kategorii mladších žáků -30kg

Krupka se opět zapsala zlatým písmem do dějin soutěží v karate. Všichni jsou rádi, že se vložená píle a úsilí vrací v této podobě – v podobě mnoha vítězství.